Bebekleri rahatlatan müzikler

Bebekleri rahatlatan müzikler Buzuki Orhan lakaplı ünlü müzisyen Orhan Osman, "kolik" hastası bebekler için özel bir albüm hazırladı.

Müzik dünyasının yakından tanıdığı Buzuki Orhan, geçtiğimiz günlerde ilginç bir albüm çıkardı. "Kolik" adlı albüm, tüm dünyada doğan bebeklerin yaklaşık yüzde 20-25'inde görülen "kolik" hastalığına iyi geliyor. Üç yıl önce ilk çocuğunu kucağına aldığında sürekli ağladığını gören ve onu susturmayı başaramayan Buzuki Orhan, çocuğunun "kolik" hastası olduğunu ve fön makinesinin sesiyle sakinleşebileceğini öğrenince, bu konuda çalışmaya başladı.

Uzman görüşü: Fön makinesi sesinden kurtardı
Amerikan Hastanesi Yeni Doğan Bölüm Şefi, Çocuk Hastalıkları ve Yeni Doğan Uzmanı Dr. Gülnihal Şarman, Buzuki Orhan'la birlikte yürüttükleri bu çalışmanın büyük ölçüde başarılı olduğunu söylüyor.


Dr. G. Şarman

Dr. Şarman, "Kolik hastası olduğundan emin olduğumuz bebekler üzerinde yaptığımız çalışmada, Buzuki Orhan'ın hazırladığı müzikleri dinleyen bebeklerin ağlamalarının şiddetinin azaldığını, ağlama sürelerinin kısaldığını gözlemledik. Şimdiye kadar bebeklerin anne karnında duyduğu seslere yakın olduğunu bildiğimiz fön makinesi sesini öneriyorduk. Şimdi ise Buzuki Orhan, ebeveynleri fön makinesi sesinden kurtarmış oldu" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     kaynak: kelebek

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !